اگر جز افراد خلاق و هنرمندی هستید که دوست دارند از لوازم بلا استفاده وسایلی زیبا برای منزل خود بسازند، ما در اینجا ایده ای ساده برای ساخت یک ظرف حبوبات ارائه می نماییم.

سس مایونز دلوسه در بسته بندیهایی ارائه می شود که دارای درب های چفتی هستند. بنابراین گزینه ای مناسب جهت نگهداری حبوبات به شمار می روند. اما استفاده از این ظروف بدون هیچ تغییری چندان خوشایند نخواهد بود. بنابراین در اینجا با ایجاد چند تغییر ساده در این ظروف آنها را تبدیل به وسیله ای قابل استفاده می نماییم.

برای این منظور به یک یا دو عدد رنگ اسپری نیاز داریم که می توانید این رنگ ها را با توجه به فضای آشپزخانه خود انتخاب نمایید.

 

ایده ای برای ساخت ظرف حبوبات

 

در مرحله اول بایستی برچسب روی ظروف را جدا نماییم. هرچه این برچسب ها با دقت بیشتری جدا شوند و چیزی از آنها باقی نماند در مرحله رنگ آمیزی نتیجه کار تمیز تر خواهد بود.

این برچسب ها معمولا بر پایه آب نیستند، یعنی با آب به راحتی از بین نمی روند. اما با کمی استون و یا تینر می توان به راحتی اثر به جا مانده از این برچسب ها را از بین برد. استفاده از بنزین توصیه نمی شود چون اولا خطرناک هست و دوما بوی بدی ایجاد می نماید. یک روش بسیار کارآمد دیگر برای از بین بردن برچسب ها استفاده از روغن مایع است. قدری روغن مایع را با پنبه بر روی محل برچسب ها زده و حدود یک ربع صبر نمایید. سپس با اسکاچ شروع به شستن برچسب ها نمایید. مشاهده می کنید که به راحتی پاک می شوند و هیچ گونه اثری از آنها باقی نمی ماند.

 

ساخت ظرف حبوبات با ظروف ساده

 

در مرحله بعد بایستی خود ظرف و درب آن را با استفاده از رنگ اسپری (و یا قلم مو و رنگ روغن) رنگ کنیم. اگر از رنگ اسپری استفاده می کنید حتما باید این کار را در فضای باز انجام دهید. ابتدا دور تا دور ظرف اصلی را رنگ زده و منتظر بمانید تا کاملا خشک شود. خشک شدن رنگ با توجه به هوایی که در آن قرار می گیرد ممکن است چند ساعتی زمان نیاز داشته باشد. سپس می توانید کف ظرف را از خارج رنگ نمایید. می توانید داخل ظرف را با روزنامه پر کنید تا رنگ به داخل آن نپاشد و یا می توانید داخل ظرف را نیز مانند بیرون آن رنگ کنید.

اگر نیاز بود می توانید رنگ آمیزی را برای بار دوم نیز  انجام دهید تا نتیجه کار تمیزتر شود.

اگر می خواهید درب ظرف به رنگ دیگری باشد در فاصله خشک شدن بدنه،‌ می توانید درب را نیز رنگ نمایید تا همزمان خشک شوند.

 

ایده ای ساده برای ساخت ظرف حبوبات

 

در مرحله بعد می خواهیم بر روی ظرف طرح های دلخواه خود را ایجاد نماییم. یکی از ایده ها می تواند استفاده از چند رنگ لاک باشد.

IMG_9254

 

شما از هر رنگ و یا مدل لاکی می توانید استفاده نمایید. لاکی که در وسط تصویر بالا مشاهده می نمایید معروف به لاک های مخملی هستند که طریقه استفاده از آنها به این ترتیب است که ابتدا یک لاک معمولی را به عنوان لاک زمینه انتخاب کرده و بر روی محل مورد نظر می زنیم. ما در اینجا از لاک سفید به عنوان لاک زمینه استفاده کرده ایم به دلیل رنگ سفید پس زمینه. و سپس از لاک مخملی با یک قلم موی ظریف و یا با دست برداشته و قبل از اینکه لاک زمینه خشک شود بر روی آن می ریزیم و با فشار انگشت لاک مخملی را  در محل مورد نظر سفت می کنیم.

 

IMG_9259

pattern2

شما برای راحتی کار می توانید از یک لاک معمولی با همان رنگ استفاده نمایید. این طرح فقط یک ایده است. شما می توانید هر طرح دلخواهی را با بر روی ظرف ایجاد نمایید.

در مرحله بعدی می خواهیم به طریقی نشان دهیم که در داخل این ظرف چه حبوباتی قرار دارد تا در زمان استفاده به راحتی بتوانیم آن را میان ظروف پیدا کنیم.

یک ایده این است که مقداری از حبوبات مورد نظر را در داخل یک زرورق ریخته و آن را با یک تکه روبان و یا نخ کنف به دسته ی ظرف ببندیم.

IMG_9258

 

ایده ی دیگر این است که نام حبوبات را با برچسب و یا کاغذ در گوشه ای از ظرف یا بر روی درب آن بنویسیم:

 

IMG_9261

 

امیدواریم که این مقاله مفید بوده باشد. در پست های بعدی ما منتظر ایده های بیشتری باشید.

 

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *