در یک نظر سنجی از آشپزها چه حرفه ای و چه تازه کار و همچنین کدبانوها لیستی از کاربردی ترین ابزار و لوازم آشپزخانه به دست آمده است که بنا بر اظهار نظر این افراد، حضور این ابزار در آشپزخانه نه تنها لازم بلکه در بسیاری موارد ضروری می باشد. برخی از این ابزار به شرح زیر می باشند:

 1. ساندویچ ساز
  ساندویچ ساز وسیله ای بسیار کاربردی است که نه تنها برای درست کردن انواع ساندویچ با طعم های بسیار لذیذ کاربرد دارد بلکه حتی می توان مرغ و یا سایر مواد را در آن آماده کرد.
  sandwich-maker
 2.  گوشت کوب برقی
  با استفاده از گوشت کوب برقی می توان هر نوع موادی مانند انواع سس سالاد، پوره سیب زمینی و بسیاری دیگر را آماده کرد.
  immersion-blenders-resize
 3.  کفگیر
  کفگیر یکی از کاربردی ترین وسایل در آشپزخانه است که بسیار مورد علاقه آشپزها و کدبانوها می باشد.
  Spatula
 4.  پوست کن
  پوست کن وسیله ای است که پوست هر چیزی را مانند خیار، بادمجان، کدو و …. به راحتی و بدون زحمت جدا می کند. این وسیله پوست را به بهینه ترن حالت ممکن جدا می کند به طوریکه قسمت مفید مواد به هیچ وجه از بین نمی رود.
  peeler
 5.  آب مرکبات گیر (دستی و برقی)
  آب مرکبات گیر وسیله ای است که از قدیم به صورت دستی در تمام خانه ها وجود داشته و کاربرد بسیاری برای تهیه آب مرکبات طبیعی دارد. این وسیله افراد را به استفاده از آب میوه های طبیعی ترغیب می کند و بسیار کاربردی است.
  Citrus-press citrus-press-handy
 6. کارد آشپزخانه
  کارد آشپزخانه نیاز اساسی و اولیه هر آشپزخانه ای می باشد که باید در سایزهای مختلف و برای کاربردهای متفاوت در دسترس باشد.Kitchen-Knives-resize
 7.  مخلوط کن‌
  مخلوط کن وسیله ای بسیار کاربردی برای تهیه انواع نوشیدنی ها و یا سایر مواد غذایی می باشد.Vitamix-Review_resize
 8.  قاشق
  قاشق وسیله ای الزامی در زمان آشپزی و به طور کلی در آشپزخانه می باشد که از کاربردی ترین ابزار محسوب می شود.spoon
 9.  همزن برقی
  برای بسیاری از آشپزها و کدبانوها، همزن برقی وسیله ای بسیار کاربردی می باشد چرا که به راحتی یک سطح یکدست در انواع مواد غذایی مانند کرم ها، خمیرها، سس ها و غیره ایجاد می کند.
  stand-mixer
 10. هاون
  هاون وسیله ای کوچک اما بسیار کاربردی است که با آن می توان موادی مانند زعفران، فلفل سیاه تازه، برخی سبزیهای معطر و بسیاری دیگر را کوبیده و آسیاب کرد.Pestle_and_Mortar_resize

این لیست به همین جا ختم نمی شود. در مقالات بعدی سایر لوازم کاربردی در آشپزخانه را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا برای تکمیل آشپزخانه خود بهترین ابزار را مد نظر قرار دهید.

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *