همانطور که در قسمت اول این عنوان وعده داده بودیم، در این مقاله ادامه ی لیست کاربردی ترین ابزار آشپزخانه را که با نظر سنجی از آشپزها و کدبانوها تهیه کرده ایم در اختیار شما قرار می دهیم.

۱۱. سرویس کارد آشپزخانه شامل کاردهای بزرگ و کوچک و کاملا تیز

kinves1-660

بر طبق نظر آشپزها و کدبانوها، هیچ وسیله ای نمی تواند از یک کارد آشپزخانه خوب در آشپزخانه مفید واقع شود و یک تجربه ی خوب از آشپزی و گذراندن وقت در آشپزخانه برای شما فراهم آورد. برخی از این افراد حتی معتقدند که شما نیازی به یک مجموعه ی کامل از کاردها ندارید. بلکه فقط یک کارد آشپزخانه خوب می تواند کافی باشد.

کافیست این چاقو اندازه ی مناسبی داشته و به اندازه کافی تیز باشد. به گفته ی این افراد مناسب ترین اندازه برای یک کارد آشپزخانه بین ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر است.

بنابراین چنانچه در آشپزخانه خود یک کارد خوب ندارید در اولین زمان ممکن آن را تهیه کرده و روند آشپزی را برای خود بسیار راحت تر نمایید.

۱۲. چاقو تیز کن

sharpen1-460

از آنجایی که کارد آشپزخانه یکی از مهمترین ابزار در آشپزخانه به شمار می رود، بنابراین تیز نگه داشتن آن امری ضروری می نماید چرا که شاید هیچ کاری سخت تر از کار کردن با یک چاقوی کند نباشد. چاقو تیز کن ها ابزاری ارزان اما بسیار کاربردی در آشپزخانه می باشند که به شما این امکان را می دهند که کاردهای آشپزخانه خود را همیشه تیز نگه دارید.

۱۳. پوست کن

peeler1-660

نام این وسیله در لیست قبلی نیز ذکر شده بود، اما از آنجایی که تعداد بسیار زیادی از افراد بر  این وسیله تاکید کرده اند مجددا در این لیست قرار گرفته است.  پوست کن ها امروزه بسیار ارزان و متنوع بوده و به راحتی در دسترس هستند. برای پوست کن ها امکان تیز کردن وجود ندارد، اما از آنجاییکه قیمت آنها مناسب می باشد به راحتی می تواند هر چند سال یک بار آن ها را تعویض کرده و از قابلیتی که این ابزار برای پوست کندن راحت سبزیجات به ما می دهند لذت ببریم. پوست کن ها به راحتی انواع مختلف سبزیجات مانند هویج، خیار و بادمجان را پوست می کنند و این کار را در حالی انجام می دهند که کمترین میزان از این سبزیجات نیز به هدر نمی رود.

استفاده کردن از کارد آشپزخانه برای پوست کندن سبزیجات نه تنها کاری به مراتب مشکل تر می باشد بلکه مقدار زیادی از این سبزیجات را نیز به هدر می دهند. بنابراین اگر جز افرادی هستید که تا به حال به استفاده از این ابزار عادت نکرده اید، بر طبق توصیه ی آشپزها و کدبانوها هرچه سریعتر استفاده از این ابزار را شروع نموده و از کاربری آن لذت ببرید.

۱۴. تخته گوشت و سبزی بزرگ

cutting-board1-6601

شاید به جرات بتوان گفت که تخته ی گوشت و سبزی یکی از کاربردی ترین ابزار در آشپزخانه می باشد به خصوص اگر به اندازه ی کافی بزرگ باشد. برای بسیاری از کدبانوها و افرادی که به آشپزی علاقه دارند این وسیله تبدیل شده است به وسیله ای که همیشه در آشپزخانه در نزدیکی دست آنها قرار دارد و به صورت دائمی مورد استفاده قرار می گیرد. این افراد توصیه می کنند که خریدن این وسیله را در اولویت خریدهای خود قرار دهید و به اندازه ی کافی زمان صرف نمایید تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

تخته های چوبی در سایزهای بزرگ بسیار مناسب هستند، چرا که هم ظاهر زیبایی دارند و هم بسیار کاربردی خواهند بود.  برخی از این افراد از تخته هایی با طول ۶۰ سانتی متر استفاده می نمایند و اذعان می کنند که بدون این وسیله خیلی از کارها را نمی توانند انجام دهند.

۱۵. قابلمه، تابه و کاسه در سایزهای مختلف

bowlspots-660

skillet-660

تمام افرادی که حداقل یک بار آشپزی کرده اند می دانند که بدون قابلمه و تابه عملا امکان آشپزی کردن وجود ندارد. اما کدبانوها می گویند که این سه وسیله بایستی در چند سایز مختلف وجود داشته باشد به خصوص در مورد تابه می گویند که سایزهای بزرگتر بسیار مفیدتر هستند.

۱۶. قابلمه چدن و تفلون

dutchovenredux5-460

امروزه حضور قابلمه های چدن و تفلون که دارای قابلیت نچسب بودن هستند از اهمیت زیادی برخوردار شده است. تمامی افرادی که سررشته ای از آشپزی دارند اذعان دارند که استفاده از قابلمه های که قابلیت نچسب بودن ندارند کارایی آشپزی را بسیار پایین می آورند. بله، درست است که در گذشته همه ی افراد با قابلمه هایی از جنس روهی و یا سایر جنس ها آشپزی می کرده اند، اما امروزه با در اختیار داشتن امکان استفاده از قابلمه های نچسب نمی توان انکار کرد که آشپزی کردن بسیار راحت تر شده است.

بنابراین لذت استفاده از این قابلمه ها را از دست نداده و حتما آن ها را به مجموعه ی وسایل خود اضافه نمایید.

۱۷. کفگیر

spatulas1-460

از این وسیله نیز در لیست قبلی نام برده شد. اما از آنجاییکه بسیار بر آن تاکید شده است مجددا در این لیست قرار داده شده است. کفگیرها امروزه در اندازه و شکل های مختلف همینطور با جنس های مختلف موجود می باشند که هر کدام از آنها برای برخی از استفاده ها مناسب می باشند. بنابراین در اختیار داشتن مجموعه ی کاملی از کفگیرها می تواند بسیار مفید باشد.

۱۸. انبرک

tongs1-660

شاید به نظر نیاید،‌ اما انبرک ها ابزارهایی بسیار مفید در آشپزخانه می باشند که کاربردهای فراوانی دارند، از برداشتن سالاد و یخ گرفته تا حتی جا به جا کردن کتلت ها و کوکو ها و مرغ در داخل تابه و در زمان پخت، این وسیله می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

۱۹. ترازوی آشپزخانه

scale1-460

امروزه با توجه به تنوع غذاها و دستورهای پخت،‌ و از آنجاییکه اندازه ی مواد مورد نیاز برای غذاهای مختلف در عطر و طعم آنها بسیار تاثیر دارد، بنابراین حضور یک ترازوی دقیق در آشپزخانه بسیار مفید می باشد.

همچنین افرادی که علاقه به تهیه کیک ها و شیرینی ها در منزل دارند می دانند که ترازوی آشپزخانه از ابزار اولیه و بسیار مهم می باشد.

بنابراین با در اختیار داشتن یک ترازوی آشپزخانه دقیق، بسیاری از امور را برای خودتان ساده تر کنید.

۲۰- صافی و آبکش

G209-G210-G211_Colander_GRP2__02944_zoom

صافی ها و آبکش ها ابزارهایی بسیار مفید در آشپزخانه هستند که می توانند برای آبکش کردن انواع مختلف مواد غذایی و همچنین برای شستن سبزیجات و مواد مختلف مورد استفاده قرار گیرند. به گفته ی آشپزها و کدبانوها حضور آبکش ها و صافی ها در آشپزخانه ضروری می باشد.

بخش اول این لیست را می توانید در اینجا بخوانید.

یک پاسخ به کاربردی ترین ابزار آشپزخانه از نظر آشپزها و کدبانوها – قسمت دوم
  1. Great, I really like it! Youre awesome


[top]

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *